Haber

Barınmaya Muhtaç Olan Ev Sahipleri ve Depremzedeler “Misafirimizsiniz” Platformunda Buluştu

Ülkemizde yaşanan deprem felaketinin ardından binlerce insan evsiz kaldı. ‘Missafir’ grubu, barınma ve barınma ihtiyacı olan depremzedeler için bir platform duyurdu. “Misafirimiz Sizsiniz” adlı gönüllülük esasına dayalı proje, yardımsever sakinlerle depremde evleri hasar gören vatandaşları bir araya getiriyor.

Kahramanmaraş ve 10 ilde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremde toplam 41 bin 791 binanın yıkıldığı, bunların hemen yıkılması gerektiği ve hasarlı durumda olduğu belirlendi.

Şimdiye kadar 31.974 kişinin hayatını kaybettiği depremin acı haberi milyonlarca kişi tarafından alındı. Binlerce kişi evsiz kaldı.

Barınma ihtiyacı olan depremzedeler ve onlara evlerini açmak isteyen hayırseverler için harekete geçen Missafir, “Misafirimizsiniz” projesiyle kısa sürede gönüllü aracı oldu.

Mehmet Yüksel, Aleksandra Glinka ve Ali Cem Oktay tarafından dünyayı gezmenin ve farklı kültürlerden insanlarla birebir konutu paylaşmanın büyüsüyle kurulan ‘Missafir’ platformu, ev sahibi ve misafirlere kusursuz bir deneyim sunmak için çalışıyor. Bu kapsamda 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremde evleri hasar gören kişiler ile bu kişilerin konutlarını ücretsiz kullandırmak isteyen kişileri bir araya getirmek amacıyla bir platform oluşturulmuştur.

Eviniz depremde hasar gördüyse ya da depremzedeler için ev sahibi olmak istiyorsanız Missafir platformu üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

https://www.missafir.com/ev-sahipyle-depremzedeleri-bulusturma-platformu/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu