Haber

Yer: İstanbul! Afgan kardeşler işkence gördükleri evlerinde elleri kelepçeli halde bulundu

Afgan asıllı 2 kardeş Esenler 2019’da onları bir eve götüren Afgan uyruklular, kardeşlerini 24 saat rehin tuttu. Afganistan’da rehin tuttukları ve işkence gördükleri iki kardeşin ailelerinden fidye talep eden çete üyeleri, parayı göndermemeleri halinde rehineleri öldürmekle tehdit etti.

POLİS OPERASYONUYLA KURTARMA

İhbar üzerine harekete geçen polis ekipleri, 12 Aralık günü saat 10.35’te BH ve NAH isimli kardeşlerin zorla gözaltına alındığı Esenler Fatih Mahallesi’nde gerekli güvenlik önlemlerini alarak operasyon düzenledi. Elleri ve ayakları bağlı olarak rehin tutulan Afgan kardeşler, BH ve NAH’tan polis ekipleri tarafından kurtarıldı. Ortada kimliği tespit edilen GŞ. ve SKA yakalanarak gözaltına alındı. Bu arada, söz konusu evde yapılan aramalarda 1 ruhsatsız tabanca, 5 fişek, 555 TL ve 50 doların ele geçirildiği belirtildi.

2 AFGAN TUTUKLANDI

Zanlıların sorgusunda Afgan kardeşlerin zorla evlerinde tutuldukları, işkenceye tabi tutuldukları ve ailelerinden fidye istedikleri ortaya çıktı. GSH’den şüpheleniyor. ve SKA sevk edildikleri makamlarca 13 Aralık’ta tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu