Haber

İsveç’te Irak Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim’e ve Irak bayrağına saygı programı düzenlendi.

İsveç’in başkenti Stockholm’deki Irak Büyükelçiliği önünde “Kur’an ve Irak bayrağına” saygı programı düzenlendi.

İsveç’te Irak Toplum Merkezi tarafından düzenlenen programda “Irak sonsuza kadar yaşayacak” ve “Kur’an sonsuza kadar yaşayacak” sloganları atıldı.

Kuran-ı Kerim’in aşağılandığı Stockholm’deki Irak Büyükelçiliği önünde düzenlenen eylemde toplu halde Kuran-ı Kerim okundu ve namaz kılındı.

Irak Toplum Merkezi Lideri Ammar Mohammad Ali Omran burada yaptığı konuşmada, İsveç ve Danimarka’da başta Kuran olmak üzere tüm kutsal kitapların yakılmasının yasaklanmasını talep etti.

İsveç ve Danimarka’da Kuran’a ve Irak bayrağına yapılan saygısızlıkların ardından dünyanın dört bir yanından yansımaların geldiğini vurgulayan Omran, “İslam alemini ayağa kaldıran bu çirkin olayların ayağa kalkmasını ve buna izin verilmemesini talep ediyoruz. Demokratik ülkelerde bunun yapılması doğru değil, bu tahrikler nefret suçu sayılmalıdır.” sözlerini kullandı.

İsveç ve Danimarka’da Kur’an-ı Kerim’e Saldırılar

Danimarka’da İslam karşıtı ve aşırı milliyetçi olan “Danske Patrioter (Danish Patriots)” adlı marjinal grubun üyeleri, 21 Temmuz’da Kopenhag’daki Irak Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim yaktı.

İslam karşıtı pankartlar açan ve İslam’ı aşağılayıcı sloganlar atan küme üyeleri, Irak bayrağını ve Kuran’ı Kerim’i yere atarak üzerine bastı.

İsveç’te yaşayan Irak asıllı Salwan Momika, Kurban Bayramı’nın ilk gününde Stockholm Mescidi önünde polis nezaretinde Kuran-ı Kerim yaktı.

20 Temmuz’da Momika, Stockholm’deki Irak Büyükelçiliği önünde polis koruması altında Kuran’ı ve Irak bayrağını çiğnedi.

haber-karayazi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu